Євроцентр

Сучасний учень живе в складному світі, що швидко змінюється. Він має зрозуміти своє власне призначення, виробити концепцію свого власного життя, орієнтуватися в політичних, економічних, культурологічних процесах сьогодення. Тому однією з форм роботи, на нашу думку, яка поглиблює знання дітей про світ, про життя народів Європи є робота в шкільному центрі «Євроатлантичної інтеграції»

Навчальний заклад є опорною школою в Чорнобаївському районі з питань впровадження євроінтеграційних процесів у навчальній та виховній роботі.

Шкільний європейський клуб «Перспектива » - це форма співпраці вчителів і учнів, яка охоплює різноманітні сфери, займаючись , як і говорить сама назва, вченням про Європу, європейську інтеграцію країн, історію, географію, культуру, мистецтво, науку. Європейський клуб поширює дану інформацію серед членів клубу, учнів шкіл, знайомих . В клубі молодь вчиться активності, толерантності, шани і зацікавленості до інших народів. Отримана інформація, набуті знання та досвід допоможуть у навчанні як в НВК так і у вузі, а в майбутньому - обрати потрібну професію.

Розпочали ми свою роботу в центрі з проведення години історії на тему «Україна - НАТО: стратегія співробітництва» під час якої учні підготували і розповіли своїм ровесникам про проблеми співпраці між Україною та НАТО, розкрили проблеми на шляху входження України до НАТО

Члени євроклубу клубу працюють в секціях: юних георгафів, юних філологів, юних політологів. Разом із своїми керівниками, вчителями суспільних дисциплін Домаш Л.Д., Гуназою О.М., вони організовують зустрічі з цікавими людьми, які беруть участь в реалізації міжнародних проектів.

У грудні 2010 року була проведена зустріч з головою Чорнобаївського районного суду, заслуженим юристом України Охріменко Наталією Іванівною, яка бере участь в реалізації міжнародного проекту «Україна -верховенство права».

Досвід своєї роботи вона презентувала в США в штаті Юта і розповіла учням про життя американців.

Секція юних філологів під керівництвом вчителів іноземних мов Белінської М.М. та Древаль Н.В. (викладачі німецької та англійської мов) розробила екскурсійні розповіді про Чорнобаївський район на німецькій та англійській мові, створила презентацію «Завітайте до мого краю». В гостях у членів євроклубу побувала представниця американського Корпусу Миру Андреа Мінін, яка працювала з учнями над розвитком навичок мовлення англійською мовою, побувала на уроках іноземної мови, на святі

« Прощання з букварем» в учнів 1 класу.

Великий інтерес і величезне значення в інтелектуальному, емоційному, пізнавальному розвитку наших вихованців мала подорож членів євроклубу «Перспектива» до республіки Болгарія, яка відбулася за фінансового сприяння і підтримки інвесторів ПСП «Веселий Хутір». Подорож проходила з 6 по 19 серпня 2010 року. Подорожуючи по Україні, Румунії, Болгарії, діти дізналися багато нового про життя народів цих країн, їхні звичаї, традиції, побут. Учні проживали в готельному комплексі міста Созополь на березі Чорного моря. Щоденний відпочинок на морі доповнювався яскравими екскурсійними поїздками до болгарського села Писмениця, до міста Приморська, подорожжю до острова Іоанна Хрестителя в Чорному морі, екскурсійними прогулянками по місту Созополь.

Під час подорожі учні здобули практичні навички спілкування з представниками різних європейських народів, які теж мандрували Болгарією. Учні зрозуміли, що будь-яка тема та судження має право на існування, а всі думки можуть обговорюватися. Прийоми та засоби спілкування між представниками різних національностей напевно стануть у пригоді нашим вихованцям. Тому що їм знадобляться знання про те, як живуть народи Європи і яким чином треба формувати себе, як особистість, щоб жити в демократичному суспільстві.

Беручи участь у міжнародних проектах члени євро клубу «Перспектива» відвідали такі країни:

1. Болгарія з 06 по 9 серпня 2010 року;

2. Польща, Австрія, Словаччина з 24 по 31березня 2011 року;

3. Участь у параді Шумана у м. Варшава з 07 по 09 травня 2011 року;

4. Італія, Угорщина, Австрія, Словенія з 18 по 30 серпня 2011 року.

За наслідками участі в проектах шкільний Євроклуб «Перспектива» ввійшов в двадцятку кращих Євроклубів України. Керівник Євроклубу, вчителька суспільних дисциплін Домаш Л.Д. та учениця 7 класу Потапова Д. брали участь у тренінгу, який проводився у місті Кіровограді у квітні 2011 року за напрямком «Організація волонтерської діяльності».

Вихованці НВК представляли Україну на параді Євроклубів країн ЄС з 07.05 по 09.05.2011 року в місті Варшаві. Парад Шумана, учасниками якого були учні НВК, дав можливість переконливо продемонструвати на практиці переваги неформальної освіти у формуванні громадянина України.

Беручи участь у проектах «Пізнаємо Європу разом» та «Канікули в Бескидах», вихованці закладу відвідали такі країни ЄС як: Болгарія, Польща, Австрія, Словаччина. Учні брали участь у структурних діалогах між молоддю різних країн на базі навчальних закладах Польщі, Словаччини, Австрії, побували в Ягеллонському університеті міста Кракова (Польща).

За підтримки королівства Норвегії в Україні, на базі Черкаського Центру Євроатлантичної інтеграції директор НВК Л.Д. Домаш, вчителька суспільних дисциплін, брала участь в роботі семінару-тренігу з теми: «Можливості та інструменти просування ідеї Євроатлантичної інтеграції в Україні».

Працюючи, ми вчимося занотовувати ідеї спостереження та висновки. Нині працюємо над створенням «книги ідей», яка дасть можливість віднайти найкращі з них і реалізувати на практиці. Прагнемо, щоб вся діяльність розпочиналася для того, щоб і розвиватися, знайти нові ідеї та проекти, налагодити партнерські стосунки із закладами освіти в країнах Європи. Це певною мірою вдалося зробити під час поїздки членів євроклубу до республіки Польща навесні цього року. Адміністрація НВК та учні мали нагоду розпочати початковий етап проекту по встановленню партнерських зв’язків із школою ім. Г. Сенкевича міста Щавниці. Делегація НВК ознайомилася з роботою навчального закладу. Наші вихованці подарували своїм польським друзям українські символи, листівки із зображенням визначних місць Черкащини.

Яскравим спогадом про літо, залишилася подорож до Італії, Австрії, Угорщини, Словенії. Члени євроклубу «Перспектива» відпочивали на березі Адріатичного моря в м. Леньяно, мали можливість побувати на екскурсіях в містах Вероні, Венеції, Відні, Будапешті. Євроклубівці мають елементи певного досвіду в своїй роботі, хоч не завжди цей досвід є позитивним. Значні труднощі в діяльності євроклубу пов’язані з фінансуванням. Пошук партнерів та інвесторів забирає багато часу та енергії. Про те, те що вдалося зробити в значній мірі є результатом позитивної співпраці із спонсорами керівництвом ПСП «Веселий Хутір» та ФГ «Веселохутірське». Без фінансової підтримки спонсорів неможливо було б взяти участь у тих проектах про які йшла мова вище.

Нині члени євроклубу «Перспектива» готуються до участі в міжнародному конкурсі в рамках проекту «Залучення молодіжних європейських клубів для збереження істороричної пам’яті в Україні»

14 лютого на баз іВеселохутірського НВК ІІ Всеукраїнське засідання дебатних клубів старшокласників за підтримки Інституту трансформації суспільства, тема якого « Яка модель національної безпеки є найефективнішою для України». З радістю учні НВК зустріли представників школи-партнера гімназії «Апогей » з м. Києва. Також учасниками дебатів були учні шкіл Чорнобаївського району.

Вважаємо за доцільне навести слова, які в 1970 р. у своєму «Від­критому листі до європейців» ска­зав Деніс де Рожемон: «Не буде Європи, якщо не буде європейців. Але що сформує європейців, якщо не виховання? Кажучи, що все залежить від виховання, стверджує­мо, що все залежить від виховате­лів і їх формування. Майбутнє Єв­ропи вирішують школи, що готу­ють учителів. Політичним та еко­номічним діям бракуватиме твер­дого ґрунту під ногами так довго, як довго в цих школах не настануть зміни, що йдуть в антинаціоналістичному та проєвропейському на­прямку, і їхні наслідки не почнуть відчуватися у середній освіті на­ших країн.

Тобто, перед тим, ж ми зможемо «створити Європу», по­трібно спочатку «створити те, що є європейським». А це відбувається в першу чергу у думках».

/Files/images/prezentatsya/Рисунок1.png/Files/images/prezentatsya/Рисунок2.png/Files/images/prezentatsya/Рисунок3.png/Files/images/prezentatsya/Рисунок4.png/Files/images/prezentatsya/Рисунок5.png/Files/images/prezentatsya/Рисунок6.png/Files/images/prezentatsya/Рисунок7.png/Files/images/prezentatsya/Рисунок8.png/Files/images/prezentatsya/Рисунок9.png/Files/images/prezentatsya/Рисунок10.png/Files/images/prezentatsya/Рисунок11.png/Files/images/prezentatsya/Рисунок12.png/Files/images/prezentatsya/Рисунок13.png/Files/images/prezentatsya/Рисунок14.png/Files/images/prezentatsya/Рисунок15.png/Files/images/prezentatsya/Рисунок16.png/Files/images/prezentatsya/Рисунок17.png/Files/images/prezentatsya/Рисунок18.png/Files/images/prezentatsya/Рисунок19.png/Files/images/prezentatsya/Рисунок20.png/Files/images/prezentatsya/Рисунок21.png/Files/images/prezentatsya/Рисунок22.png/Files/images/prezentatsya/Рисунок23.png/Files/images/prezentatsya/Рисунок24.png/Files/images/prezentatsya/Рисунок25.png/Files/images/prezentatsya/Рисунок26.png/Files/images/prezentatsya/Рисунок27.png/Files/images/prezentatsya/Рисунок28.png/Files/images/prezentatsya/Рисунок29.png/Files/images/prezentatsya/Рисунок30.png/Files/images/prezentatsya/Рисунок31.png/Files/images/prezentatsya/Рисунок32.png/Files/images/prezentatsya/Рисунок33.png/Files/images/prezentatsya/Рисунок34.png/Files/images/prezentatsya/Рисунок35.png/Files/images/prezentatsya/Рисунок36.png/Files/images/prezentatsya/Рисунок37.png

/Files/images/prezentatsya/Безымянный2.png/Files/images/prezentatsya/Безымянный1.png/Files/images/prezentatsya/Безымянный3.png

/Files/images/prezentatsya/Безымянный10.png/Files/images/prezentatsya/Безымянный11.png

9.02.16 Підписання договору про співпрацю між Веселохутірським НВК та Школою-гімназією імені Т. Шевченка м. Пряшева Республіки Словаччина

/Files/images/prezentatsya/Безымянный7.png/Files/images/prezentatsya/Безымянный8.png/Files/images/prezentatsya/Безымянный12.png

/Files/images/prezentatsya/Безымянный6.png

Кiлькiсть переглядiв: 552